ORTOGRAFIA

KURS ORTOGRAFII na wesoło

Kurs ortografii obejmuje przyswojenie zasad i pisowni wyrazów z u, ó, ż, rz, h, ch, om, on, ą dla klas 2-3 i 4-6 SP.
Natomiast zajęcia dla dzieci starszych obejmują rozszerzony program ortografii. W obu grupach wykorzystywane są techniki szybkiego zapamiętywania, wierszyki ortograficzne i praca ze słownikiem języka polskiego oraz dużo powtórek.
W czasach nowoczesnych platform informatycznych ułatwiających komunikację w obcym języku nawet bez jego znajomości, receptą na sukces człowieka jest umiejętność poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.
Zapraszamy na naukę poprawnej pisowni i ortografii na wesoło!

Ze względu na potrzeby dzieci i zapytania rodziców rozszerzamy kurs ortografii do 2 miesięcy. 

Czas: 16 godzin
Tryb pracy:  soboty od 12.00-14.00

Zapisy tel.: 731 474 488 e-mail.: szczecin@akademiaedukacji.pl 

 

ZAJĘCIA TEATRALNE dla dzieci

Kolejna edycja kursu ortografii za nami i miło nam słyszeć od dzieci pytania i prośby o przedłużenie kursu.
Dlatego też, specjalnie dla chętnych do pozostania z nami na dalszym etapie rozpoczynamy zapisy do grupy teatralnej. Zajęcia związane z ortografią, czytaniem, szybkim uczeniem się tekstów dążą na zakończenie do formy przedstawienia, do którego przygotowujemy dzieci. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będą baśnie. Dzieci z problemami w pisaniu, czytaniu doświadczą, jak uczenie się może być przyjemne, gdy robią to w inny sposób. Dzieci nieśmiałe zyskują doświadczenie i możliwość pokazania własnych mocnych stron. Dzieci z trudnościami w skupieniu uczą się koncentracji na szybkim opanowani własnej roli i współpracy w grupie.
Dla dzieci wymagających indywidualnej opieki oraz osób zainteresowanych poprawą pisowni w języku polskim możliwe są zajęcia indywidualne. Cena zależna jest od ilości zajęć w miesiącu. Po napisaniu wstępnego testu z ortografii i pierwszych zajęciach, ustalany jest indywidualny sposób pomocy dziecku w nauce podczas pracy z grupą. Na zajęcia dzieci przynoszą również własne podręczniki do języka polskiego.
Kontakt tel.: 731 474488